Křišťálová pryskyřice SUPER GLASS Pentart, dvousložková 2x125 ml

Kód: 2959
1 hodnocení
Značka: Pentart
398 Kč
Skladem (5 ks)
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dvousložková křišťálová pryskyřice SUPER GLASS Pentart - 2 x 125 ml.

  • po vytvrdnutí je zcela průhledná a podobná sklu
  • mimořádně odolná, stabilní a nežloutne
  • mnohostranné využití - pro zalití rovných povrchů, na výrobu šperků, zalévání suvenýrů, sušených květů apod
  • po vytvrdnutí můžete brousit, leštit a vrtat

Návod na použití:

1. Připrava pracovní plochy:

Pracujte v dobře větrané a osvětlené místnosti. Pracovní plocha by měla být vodorovná, překrytá plastovým ubrusem, igelitem, malířskou fólií nebo silikonovým papírem, aby byla chráněná před znečištěním. Pracujte vždy v ochranných rukavicích a chraňte i své oblečení. Dobře si naplánujte celý postup.

2. Měření:

Na měření objemu pryskyřicových komponentů používejte odměrku. Odměřte přesně stejný objem z komponentu A a B, každý komponent do jiné nádobky. Při vážení na váze je třeba vyvážit 1 hmotností jednotku komponentu A a 0,95 hmotnostní jednotky komponentu B. Na to, aby pryskyřice správně vytvrdla, je důležité měřit přesně!

3. Míchání:

Odměřené množství komponentů vlejeme do čisté nádoby. Intenzivním mícháním po dobu 2 minut připravíme úplně homogenní směs. Dbejme na to, aby jsme důkladně promýchali i části, které se přilepily na dno a stěny nádoby. Nesprávně namíchaná směs nevytvrdne správně a zůstane lepkavá.

4. Lití:

Homegenní namíchanou směs vylejeme na povrch nebo nalejeme do formy (ideální jsou silikonové formy). Dekorovaný povrch musí být čistý, bez prachu a mastnoty, aby pryskyřice správně přilnula. Směs je dostatečně viskózní, aby nestékala po povrchu. Případně můžete povrch upravit špachtličkou. Silnější vrstvu doporučujeme vytvořit z více tenčích vrstev. V takovém případě je potřeba nechat hmotě dostatek času, aby se spojila stou předchozí - cca 30 - 45 minut. Podle možností si připravme vždy jen tolik směsi, kolik dokážeme spotřebovat do 25 minut. Směs, která zůstane v míchací nádobě se zahřeje, ztvrdne a znehodnotí se za 45 minut.

5. Odstranění bublinek:

Asi po 5 minutách po nalití směsi do formy vystoupají na povrch bublinky, které vznikly při míchání. Bublinky je třeba opatrně ze směsi "vyhnat", ale dávejte si pozor, aby se nevdechovali uvolňující se plyny. Nakapejte na povrch pár kapek čistícího alkoholu nebo použijte cukrářskou faklu, kterou pomalu pohybujte asi 15 cm nad povrchem. Tím urychlíme vyprchání bublinek. Tento proces se dá opakovat dokud je směs tekutá - do 45 minut.

6. Schnutí:

Ideální je nechat směs vytvrdnout v bezprašné místnosti při pokojové teplotě 20 - 25 C. Úplné vytvrdnutí trvá 48 - 72 hodin, pokud je více vrstev, tak déle.

7. Čištění:

Ještě tekutá pryskyřice se dá odstranit čistícím alkolem. Nářadí použité na míchání je třeba ihned po skončení práce očistit čistícím alkoholem a papírovou utěrkou.

Tip:

Namíchanou pryskyřici můžete obarvit barvami na pryskyřici nebo doplnit třpytkami.

V záložce VIDEA se podívejte, jak pryskyřici používat.

 

Křišťálová pryskyřice SUPER GLASS Pentart-video